Leczenie zeza

da sie wyleczyc zeza ?chodze w okularach lewe oko mam chore slabiej widze lekarz mi powiedzial ze mam zeza jak sie leczy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie zeza trzeba rozpoczynać od razu po wykryciu tej choroby.Poowinno się przyzwyczaić do stałego noszenia okularów, leczenia niedowidzenia (zasłanianie zdrowego oka, ćwiczenia rehabilitacyjne). Pewien odsetek pacjentów z zezem wymaga leczenia operacyjnego mięśni gałkoruchowych, na przykład w przypadku zeza o dużym kącie, w zezie pionowym lub skośnym.