Leczenie ziarnowania pępka u niemowlaka Octeniseptem

U mojej 9 msc córeczki stwierdzono ziarnowanie pępka ale wyleczylam jej octeniseptem czy konieczna jest kontrola u chirurga i czy to ma wpływ na zdrowie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz zalecił wizytę kontrolną, proszę się na taką udać. Jeśli nie, nie ma potrzeby. Zapalenie pępka nie będzie miało negatywnego wpływu na stan zdrowia dziecka - nie ma powodów do niepokoju.