Leczenie złamanych żeber i przerwania kręgu lędźwiowego

Witam, Mój ojciec spadł z dachu i po prześwietleniu ma stwierdzone złamanie 3 żeber i przerwanie kręgu lędźwiowego. Chcialbym sie dowiedzieć jak będzie wyglądało leczenie i ile czasu może wszystko trwać?

Witam. Leczenie złamania żeber polega na ich unieruchomieniu oraz podaniu leków przeciwbólowych i przeciwkaszlowych. Jeśli chodzi zaś o leczenie złamania kręgu to w przypadku gdy nie powoduje ono ucisku na rdzeń kręgowy również polega na ustabilizowani złamania. Rekonwalescencja trwa zazwyczaj kilka tygodni.