Lek Controtide przy kontuzji kolana

Witajcie! Mam problem z kolanem. Jestem zasłużonym sportowcem (12 lat tańca), obecnie dużo jeżdżę na rowerze i konno. Czy wiecie coś o leku Condrotide?? W internecie mało co można o nim znaleźć, a został mi polecony po nieudanej rehabilitacji kolana. Czy macie wiedzę na ten temat? Jedyne co wyczytałam to na stronie dystrybutora leku, ale chciałabym wiedzieć więcej niż opinię sprzedawcy. Chętnie poznam opinie lekarzy, rehabilitantów, ortopedów. Czy warto? Dziękuję z góry za odpowiedź :)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jest to kwas chondroitynosiarkowy, glikozaminoglikan wystepujący naturalnie w tk. kostnej. Lek spowalnia proces degeneracji chrząstek, stosuje się go w chorobie zwyrodnieniowej stawów. W opisywanym przypadku wskutek zawodowego uprawiania sportu mogło dojść do znacznych obciążeń stawów i ich zwyrodnienia. Zwyrodnienie chrząstek stawowych daje znaczne dolegliwości bólowe i stąd zastosowanie leku, poza leczeniem przeciwbólowym pomoże zahamować proces chorobowy. Wyniki stosowania preparatu są dobre i stąd zalecam jego stosowanie.