Lęk i niechęć 7-latka do szkoły

Chlopiec lat 7 uczen kl 1 od września bardzo inteligentny placze codziennie wręcz histeryzuje nie chce chodzic do szkoly zostawać na świetlicy jest tak codziennie od początku roku nic nie pomaga zadne tlumaczenia w szkole nic sie zlego nie dzieje
ponad rok temu

Witam,
każda zmiana w życiu dziecka to obawa 'jak to będzie?". Wrażliwe dziecko może reagować tak jak Państwa syn - lękiem.Trzeba spojrzeć oczami dziecka na nową sytuację, wczuć się w jego emocje i przypomnieć sobie swoje własne i partnera doświadczenia związane ze zmianami. Dorośli, patrząc z poziomu swojej dojrzałości i doświadczenia życiowego, nie rozumieją obaw i lęków dziecka, bo potrafią je zracjonalizować. Wysoka inteligencja syna nie musi iść w parze z jego rozwojem emocjonalnym i umiejętnością panowania nad emocjami. W spokojnej atmosferze proszę rozmawiać z synem o szkole, kolegach, wychowawcy. proszę poświęcić mu sporo czasu, wykazać się cierpliwością wyrozumiałością. Można też skonsultować się z psychologiem szkolnym lub w poradni psychologiczno-pedagogicznej.
powodzenia
Dorota Pyrgies

Witam Serdecznie,

Zachęcam do konsultacji z psychologiem dziecięcym..., bo jednak według mnie coś się dzieje...

Wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej