Lęk i niepokój o własne życie

Wciąż czytam o chorobach i łączę je ze swoimi objawami. Boję się że mam raka. Zrobiłam kilka badań i każde wyszło bez większych zastrzeżeń Mi to nie wystarcza bo wciąż źle się czuję i martwię o siebie. Towarzyszy mi lęk i niepokój o życie, mam wrażenie że umieram czuję jakbym traciła kontakt z ciałem i rzeczywistością. Nie mogę się od niego oderwać. Mam ataki lęku czuję ucisk w okolicy serca a przed oczami pojawiają się pulsujące plamy i serce bije mi bardzo szybko, robi mi się gorąco. Co robić?

Witam,
opisane przez Panią objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe, które prawdopodobnie skrywają inne problemy w przeżywaniu. Z mojego doświadczenia dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja u psychoterapeuty lub psychiatry i rozpoczęcie psychoterapii. Zrozumienie tych ukrytych przeżyć prawdopodobnie pozwali się Pani inaczej poczuć.
Zachęcam do leczenia!
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty i/lub psychiatry, celem diagnozy i podjęcia ewentualnego leczenia.