Lęk o zdrowie i odczuwanie bólu a nerwica

Witam, od dluzszego czasu jestem przewrazliwiony na punkcie swojego zdrowia. Dobieram sobie do glowy rozne dziwne choroby. Mialem robione badania, usg, krew, mocz i wszystko wyszlo ok. Lekarz internista stwierdzil zbytnia wrazliwosc na punkcie swojego zdrowia. Zapewne jest to nerwica. Kazdy bol czy objaw przyprawia mnie o zmartwienia i czytania na internecie glupot ktore tylko pogarszaja sytuacje. Prosze mi doradzic jak moge sobie z tym radzic? I czy przez nerwice moga wystepowac rozne bole?

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej zaburzenia psychiczne mogą prowadzić do somatycznego odczuwania bólu. Dobrze, że jest Pan świadomy swojego problemu, to pierwszy krok do jego przezwyciężenia, jednak najpewniej potrzebna będzie Panu pomoc psychologa lub psychiatry.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza