Lęk przed możliwością utraty przytomności

Witam.Kiedys normalnie funkcjonowalam chodzilam na zabawy,do pryjaciol,nie balam sie samej zostac w domu .Od roku czuje sie niepewnie od momentu gdy w pracy zrobilo mi sie ciemno przed oczami,słabo.Od tego momentu do dzis boje sie sama byc w domu,zawsze wolalabym aby ktos byl ze mna,gdyz caly czas sie boje ze zemdleje.Nie wiem czy to jest moja jakas paranoja czy rzeczywiscie cos sie dzieje.Lekarze podali leki na kofeinie,nie pomogly.Nie porobili badan,nie wiedza czym to mozgloby byc spowodowane

Dzień dobry,

Jeśli badania lekarskie są w normie, prawdopodobnie pani samopoczucie może być związane ze stanem emocjonalnym. Ciało czasem daje nam sygnał, że jest przeciążone w sytuacji trudności emocjonalnych, stresu czy napięcia. Jest to czas, aby przyjrzeć się swoim przeżyciom oraz obecnej sytuacji. Lęk przed kolejnym omdleniem może być związany z brakiem możliwości zapanowania nad ciałem i kontrolą sytuacji. Zachęcam do wizyty u psychologa, ponieważ uświadomienie sobie tego, co się dzieje z emocjami prawdopodobnie spowoduje ustąpienie objawów.