Lęk przed odrzuceniem

Strasznie boje się odrzucenia.Z czego to może wynikać i czy w jakiś sposób może to powodować,to że nie potrafię utworzyć związku ? jak sobie z tym poradzić ?

U podstaw tego lęku może leżeć bardzo wiele przyczyn, wcześniejsze doświadczenia, niskie poczucie własnej wartości, trudne relacje z otoczeniem. Nie wiem na ile nasilony jest ten problem, czy był Pan/Pani w jakimś związku w przeszłości. Jeżeli istnieje taka możliwość proszę umówić się na konsultację do psychologa i dokładnie omówić zaistniałe problemy. Pozdrawiam

Być może rozwiązaniem okazałaby się terapia sięgająca do źródła tego lęku - skąd on powstał, co jest jego przyczyną... Wyeliminowanie źródła lęku, jego przepracowanie, powinno pomóc w nawiązywaniu relacji.

Witam,
taki lęk jak najbardziej może powodować to, ze nie może Pani utworzyć związku, chociaż myślę, ze pewnie Pani to potrafiłaby, gdzieś na pewno w Pani jest taki potencjał, być może przez ten lęk trudno go wydobyć. A jak sobie z tym radzić? Szczerze zalecałabym psychoterapię, warto przyjrzeć się dokładniej swoim myślom, emocjom, pewnym schematom związanym ze związkami, widzeniem siebie w tych związkach, partnera oraz postarać się to zmienić. Właściwie jest to jedyna droga, Zachęcam do tego. Pozdrawiam.