Lęk przed pierwszą wizytą u ginekologa

Witam, chciałbym się spytac bo mam 30 lat a nigdy nie bylam u ginekologa. Bardzo się boje nie wiem czego ale jak o tym mysle to się mi robi slabo. Jak przelamac się? chce isc się zbadac czy wszystko jest oki, a jednak się strasznie boje:(. Proszę o pomoc

Wiem że to stres. Ale trzeba to zrobić. Powinna Pani wybrać odpowiedniego ginekologa ( poszukać oponi ) który na pierwszej wizycie poprowadzi ją tak żeby w przyszłości wszystkie obawy ustąpiły i nie musiała się Pani już stresować.