Lęk przed powrotem do wagi sprzed odchudzania

Moja 12-letnia kuzynka ma 166cm i 56kg.W 4 miesiące schudła 11kg.Przez 2tygodnie je max.850 kcal-niebezpieczne ale ona boi się powrotu kilogramów.Pije 2,5l wody dziennie,je zdrowe rzeczy,ma aktywny tryb życia.Odzwyczaiła się od słodyczy,słonych przekąsek i napoi typu cola.Jak już mówiłam same zdrowe rzeczy.Nie chce powracać do starych nawyków żywieniowych.Gdy doda 100kcal/tydzień efekt jojo wystąpi?Jakie będą skutki takiej ilości kcal?Martwię sie o nią,proszę o odpowiedź. 19letnia kuzynka.

Jeżeli Pani kuzynka spożywa tak mało i mając 12 lat samodzielnie zastosowała terapię odchudzjącą w ramach której zrzuciła 11 kg proszę się koniecznie zwrócić do lekarza lub dietetyka po pomoc. Dzieci się nie odchudzają!!! Nawet do otyłych dzieci stosuje się specjalne postępowanie, a nie obcina kalorie do 1/3 dziennego zapotrzebowania! A dodam, że kuzynka może i była pulchna, ale otyła na pewno nie. Wraz z kaloriami, które eliminujemy z diety eliminujemy równiez składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Oczywiście prawidłowe jest wyeliminowanie z diety słodyczy, przekąsek czy słodzonych napoi, ale nie drastyczne cięcia wartościowych składników. Restrykcyjne diety w tak młodym wieku mogą doporowadzić do zaburzeń metabolizmu, z którymi człowiek może się borykać całe życie. Proszę się zatem w ogóle nie przejmować efektem jo-jo tylko tym, żeby zapewnić tej małej dziewczynce szansę na doczekanie dojrzałości w zdrowiu.

Witam.Proponowałbym aby kuzynka udała się do dietetyka liczbę kalorii które kuzynka stosowała była stanowczo za niska.Pozdrawiam