Lęk przed zaśnięciem

ogarnia mnie lęk tuż przed zaśnięciem, w tych momentach czuje że właśnie umieram ale przecież nic mi nie dolega. Kiedyś miałam problem z moim byłym mężem, znęcał się na de mną psychicznie i fizycznie, uciekłam za granice prowadze zupełnie inne życie razem z dzieckiem i nowym partnerem, ale czasami ogarnia mnie lęk nie wiadomo dlaczego np podczas oglądania filmu albo w pracy, którą bardzo lubię i jest mi tam dobrze, dlaczego z nie wiadomo jakich przyczyn nagle zaczynam się bać i dlaczego.

Co do doświadczenia przemocy ze strony byłego męża, to pomóc w lepszym zrozumieniu Pani przeżyć może lektura książki "Zrozumieć traumę":
http://www.gwp.pl/1290,zrozumiec-traume-poradnik-dla-osob-ktore-doznaly-urazu-i-dla-ich-rodzin.html

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza