Leki dopochwowe a okres - kiedy zacząć ich przyjmowanie?

Witam, byłam wczoraj u ginekologa i okazało sie, że mam zapalenie. W związku z tym dostałam leki dopochwowe plus krem i leki doustne. Zastanawiam się, czy zacząć kurację już teraz czy dopiero po okresie, bo nie wiem czy zdążę wykorzystać całe opakowanie przed miesiączką? Proszę o odpowiedź;)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Leków dopochwowych nie należy stosować podczas miesiączki. Może Pani zacząć ich przyjmowanie, a następnie na czas okresu odstawić lub zaczekać i rozpocząć kurację po okresie. Zależy ile dni zostało do miesiączki. Jeżeli około tygodnia to proponuję pierwszą opcję.
Pozdrawiam