Leki na ADHD zdiagnozowane w wieku 31 lat

Dobry wieczór. Mam zdiagnozowane (w wieku 31 lat) ADHD jako schorzenie ciągłe występujące od dziecka. W zaleceniach podane jest min. to, że powinienem zgłosić się do lekarza psychiatry w celu uzyskania pomocy farmakologicznej. I teraz moje pytanie-czy każdy psychiatra może wypisywać środku psychostymulujące. Chodzi mi o metylofenidat. W chwili obecnej biorę Wellbutrin (jedyny lek nieuzależniający-oficjalnie zarejestrowany do leczenia depresji i nikotynizmu).

Każdy psychiatra może wypisywać leki, zależy to przede wszystkim od diagnozy (to ona jest kryterium i podstawą). Zachęcałabym jednak do wybrania lekarza mającego doświadczenie i praktykę w pracy z tym zaburzeniem. Oprócz zapisania leku będzie potrafił także pokierować leczeniem i psychoterapią.