Leki na zaburzenia depresyjno-lękowe i natrętne myśli

Witam serdecznie! Lecze sie juz wiele lat na zaburzenia depresyjno-lekowe i zespol natrectw z przewaga myśli natrętnych. Brałem już wiele leków który lek jest najlepszy do leczenie tych schorzeń? Obecnie zażywam efectin 75 lamitrin 50mg i hydroksyzyna na noc. Dodatkowo mam wykryte ostatnio zaburzenia obwodowe błędnika po stronie lewej i przepisali mi betaserc 24 razy 2 dzienie i zle sie od niego czulem wiec odstawilem czy moge brac zamiast tego winpocetyne? Pozdrawiam 24 lata

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie wskazać jaki lek jest najlepszy w leczeniu zaburzeń depresyjno-lękowych i obsesyjno-kompulsyjnych. Każdy pacjent inaczej reaguje na terapię, dlatego też wskazane jest indywidualne dobieranie leków. Jeśli zatem ma Pan jakiekolwiek wątpliwości lub stosowane leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, proszę skonsultować się ze specjalistą psychiatrą. A propos zaburzeń błędnikowych, bez konsultacji ze specjalistą neurologiem proszę nie stosować winpocetyny zamiast preparatu betaserc.