Lęki, nadmierna potliwość dłoni i skoki ciśnienia u 17-latki

Witam , mam 17 lat i chciałabym się dowiedzieć co mi jest ponieważ od jakiegoś czasu wmawiam sobie różne choroby psychiczne , dodam ,że jestem osobą bardzo nieśmiałą i zamkniętą w sobie i ciąglę się czegoś boję chciałabym się tego uczucia pozbyć . W dodatku nadmiernie pocą mi się dłonie i co jakiś czas skacze mi tętno czy to znaczy , że naprawdę coś mi jest?
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wmawianie sobie różnych chorób, lęki, pocenie się dłoni oraz "skoki" tętna są objawami nerwicowymi.
Postaraj się na początku znaleźć odpowiedni dla siebie sposób radzenia sobie ze stresem. Może to być na przykład aktywność fizyczna, ćwiczenia rozluźniające, aromaterapia itp. Chodzi o to, abyś nauczyła się w konstruktywny sposób łagodzić napięcie nerwowe. Możesz także zażywać magnez, by wzmocnić swój układ nerwowy.
Jeśli powyższe metody nie przyniosą żadnego efektu wskazana będzie konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Proszę opowiedzieć o swoich objawach Mamie i wspólnie z Mamą zadecydować
o ewentualnej konsultacji psychologicznej.

Życzę pomyślności i powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com