Lęki, nerwica i problemy ze snem

Od trzech tygodni mam nogi jak z waty, zawroty głowy. Poszłam do lekarza dostałam tabletki na spanie. Następnie na wiotkie nogi i zawroty głowy. Po nich dostałam palpitacji serca, nie spałam całej nocy. Miałam wrażenie, jakby mi serce się zatrzymywało i przyspieszało. Robiłam badania krew14, mocz, ECHO, EKG. Wszystko dobrze. Raz wzywałam pogotowie, drugi byłam na pogotowiu dostałam zastrzyk. Lekarz stwierdził nerwicę, kazał mi wyrównywać oddech. Boję się sama spać, co chwilę sprawdzam sobie puls w nocy, mam wrażenie, że zaraz przestanę oddychać, ucisk w klatce, mam lęki. A od dwóch dni mam znowu słabe nogi, jakbym miała zemdleć. Piję 5 razy dziennie melisę i biorę magnez, nawet wzięłam dziś 5 kropli Mentolu, ale jestem taka senna. Kazali mi kupić sobie nerwosol. Już sama nie wiem co mam brać. Nie chcę być taka otępiała. Jutro wracam do pracy. Co zrobić, żeby nie paść i tak nie myśleć. Staram się odgonić te myśli, ale co dalej. Chcę być zdrowa, co robić?

Witam! Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe. Dokładną diagnozę może postawić na bezpośredniej wizycie lekarz psychiatra. Warto skorzystać z pomocy tego specjalisty, ponieważ będzie to możliwość nie tylko rozpoznania problemu, ale również dobrania odpowiednich leków do Pani potrzeb. Nie napisała Pani, jaki lekarz obecnie zaleca leczenie. Jeśli nie jest to psychiatra, to należy się do niego udać na konsultację. Proszę pamiętać, że problemy psychiczne mogą się nasilać, jeśli nie są odpowiednio leczone. A lekarz specjalizacji innej niż psychiatria może nie mieć odpowiedniego doświadczenia w ich leczeniu. Warto również zgłosić się na psychoterapię. Dzięki temu będzie Pani mogła wprowadzać zmiany w swoim życiu, rozwiązywać efektywnie problemy oraz zdobywać nowe umiejętności, które pozwolą Pani lepiej sobie radzić z trudnościami. Psychoterapia to także możliwość uzyskania wsparcia i większego wglądu w siebie. Samodzielnie może mieć Pani trudność z wprowadzaniem trwałych zmian, szczególnie w sferze myśli i emocji. Dobrze byłoby leczenie uzupełnić o aktywność fizyczną oraz techniki relaksacyjne. Pozwoli to Pani łatwiej zasypiać i zmniejszać napięcie psychofizyczne. Polecam uprawianie sportu, który będzie Pani sprawiał przyjemność. Może Pani zapisać się na zajęcia z jogi lub tai chi, które poprawiają sprawność fizyczną oraz relaksują i wyciszają. Także taniec może być pomocny w zmniejszaniu napięcia psychofizycznego. Warto, żeby spróbowała Pani różnych metod i aktywności i znalazła taką, która będzie dla Pani najbardziej odpowiednia. Zachęcam również do stosowania aromaterapii, muzykoterapii, relaksujących kąpieli i masaży. W ten sposób może Pani sprawiać sobie przyjemność, poprawić nastrój i zmniejszyć dolegliwości wywołane lękiem. Pozdrawiam