Leki przeciwgrzybiczne a działanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam :) Mam 29 lat. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od dwóch lat. W 7 dniu przerwy - podczas stosunku dodatkowo zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. Niestety prezerwatywa pękła. W 8 dniu rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz zaczęłam przyjmować lek przeciwgrzybiczy przez 10 dni. Stosowałam również maść przeciwgrzybiczą. Minęło 21 dni, skończyło mi się opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. W przerwie siedmiodniowej nie dostałam okresu, już jest ponad miesiąc a ja dalej nie mam okresu. Robiłam trzy testy ciążowe w różnych odstępach czasu - wynik był negatywny. Dlaczego wstrzymał mi się okres? Czy mogę być w ciąży? Co powinnam zrobić? Iść do lekarza? Czekać aż okres się pojawi? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie! Przyjmowanie większości leków przeciwgrzybiczych zwykle wymaga stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia przez cały okres leczenia oraz kolejnych 7 dni. Jednorazowy brak krwawienia w trakcie 7-dniowej przerwy zawsze wymaga wykonania testu ciążowego. Wynik testów wykonanych 14 dni po ostatnim ryzykownym zbliżeniu można uznać za wiarygodne. Ze względu na przyjmowanie leków mogących osłabiać skuteczność antykoncepcji, należy rozważyć czy w tym czasie dochodziło do zbliżeń bez dodatkowych metod zabezpieczenia. Jeśli tak, wskazane byłoby wykonanie jeszcze jednego testu za kilka dni. W przypadku negatywnego wyniku testu nie ma wskazań do pilnej konsultacji ginekologicznej. Może Pani rozpocząć nowe opakowanie tabletek. Jeżeli sytuacja powtórzy się za miesiąc, konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam