Leki Risolept i Abilify na psychozę paranoidalną u 15-letniej córki

Witam, Moja 15 letnia córka miła epizod omamów słuchowych, zdiagnozowano u niej psychozę paranoidalną, obecnie bierze leki 3 mg rispoleptu oraz abilify, moje pytanie brzmi, czy taka kombinacja leków nie zwiększy skutków ubocznych? Czytając różne opinie na temat rispoleptu przeważają te negatywne stąd moje obawy. Muszę również napisać, iż rispolept właściwie zadziałał natychmiast, po 3 tygodniach brania tego leku, lekarz zalecił dołączenie abilify w celu zaktywizowania córki. Proszę opomoc.

Witam.
Obecnie preferowana jest tzw. monoterapia, czyli leczenie jednym lekiem celem unikania interakcji. Obecnie istnieje na rynku dość dużo nowoczesnych preparatów, łączących w sobie efekt przeciwpsychotyczny (przeciwomamowy) i "aktywizujący". przy kuracji rispoleptem należy monitorować masę ciała oraz kontrolować stężenie prolaktyny (PRL) we krwi. Jeśli córka źle znosi takie połączenie, należy poinformować o tym lekarza prowadzącego, by zmienił 2 leki na 1, zazwyczaj jest to możliwe.
Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz