Leki stosowane przy grzybicy pośladków

Od dawna cierpię na uporczywe krostki na pośladkach. Najgorsze jest to, że zaraziłam nimi mojego partnera. Jakie badanie muszę wykonać, aby potwierdzić w 100% zarażenie grzybkiem pleśniowym. Proszę o podanie mi nazw leków, jakie stosuje się przy tej grzybicy. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Aby w 100% potwierdzić, że przyczyną zmian jest grzyb, trzeba wykonać badanie mikologiczne - mikroskopowe lub posiew na specjalnych podłożach (trwa jakiś czas). Wykonuje je lekarz dermatolog. Natomiast prawdą jest, że grzybice potrafi rozpoznać i leczyć także lekarz rodzinny. Leki, których używa się w zwalczaniu grzybicy, to preparaty ketokonazolu, itrakonazolu, terbinafiny - w maściach lub podawane doustnie.