Lekki ból jajników a prawdopodobieństwo ciąży

11.07.odbyłam stosunek.partner był w prezerwatywie.Dodatkowo wytrysk był poza mną.po stosunku odbyliśmy drugi,też w prezerwatywie.Wytrysk poza mną.Po pierwszym stosunku partner nie umył penisa,chyba wytarł.Boję się,że przy drugim stosunku,podczas zakładania prezerwatywy mogły się przenieść plemniki.Dzień po miałam jajeczkowanie.26.07.miałam dostać okres.Bolą mnie lekko jajniki.w dniu spodziewanego okresu zrobiłam test rano,wynik negatywny.Cykl mam regularny.Mogę być w ciąży?Czy to przez stres?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym powyżej przypadku nie można wykluczyć ciąży ( test może jeszcze wtedy nie być diagnostyczny), nie można również wykluczyć zaburzeń hormonalnych. W przypadku nadal utrzymujących się dolegliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa (celem badania bezpośredniego). Pozdrawiam