Lekki ból podbrzusza podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - to normalne?

Witam, w czerwcu rozpoczęłam pierwsze opakowanie tabletek N***. Od tamtej pory nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych oprócz jednego: mam bardzo lekkie bóle podbrzusza, podobne do tych podczas menstruacji. Czy to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście takie bóle podbrzusza podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą się zdarzać, skarży się na nie sporo kobiet, jednak, gdy będą one się przedłużać, nasilać się, bądź dołączą się jakieś niepokojące dolegliwości - warto skonsultować się ze swoim ginekologiem, by wykluczyć innne przyczyny takiego stanu, np. poprzez badanie ginekologiczne.

Tutaj znajdzie Pani informacje o przeciwwskazaniach przy antykoncepcji hormonalnej.

Serdecznie pozdrawiam!