Lekki ból w okolicy pępka u 20-latki

Mam 20 lat, jestem kobietą. Od dwóch tygodni odczuwam lekki ból w okolicy pępka - po prawej stronie i pod nim. Nie przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu, ale jest uporczywy. Nasila się po obfitszych posiłkach, choć nie jest to regułą. Zmiana diety nie pomogła. Poza nim nie zaobserwowałam innych dolegliwości. Półtora roku temu miałam podobne bóle, które jednak przeszły samoistnie - USG brzucha wykluczyło zmiany chorobowe. Czy mam powody do niepokoju?

Witam serdecznie,

Bez wizyty u specjalisty i badań nie jestem w stanie stwierdzić co Pani dolega. Najlepiej nie lekceważyć problemu i udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który postawi diagnozę lub zleci odpowiednie badania.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk

niestety nie jest to pytanie w obszarze moich kompetencji (zajmuję się psychodietetyką).
Myślę, że najlepiej odwiedzić innego lekarza niż ostatnio, i próbować poznać przyczynę.
A jeśli widzisz że ból się nasila po obfitym posiłku- jedz mniejsze porcje a częściej,

Pozdrawiam

http://mzcoaching.wordpress.com/