Lekkie krwawienie podczas stosunku - czy powinnam się zgłosić do lekarza?

Witam, trzy miesiące temu rozpoczęłam współżycie. Przy ostatnim stosunku pojawiło się krwawienie. Nie czułam bólu, tylko mój partner zauważył na sobie krew. Na tym krwawienie ustało, potem już nie było żadnego śladu plamienia. Czy może to być coś poważnego, czy tylko uraz mechaniczny? Chciałam zaznaczyć, że podczas pierwszego razu nie krwawiłam praktycznie wcale - czy jest możliwe, żeby błona dziewicza do tej pory nie uległa całkowitej defloracji? Zażywam również tabletki antykoncepcyjne, ale wcześniej żadnych krwawień w czasie cyklu nie miałam, a to krwawienie zdażyło się 6. dnia cyklu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najprawdopodobniej plamienie było skutkiem mechanicznego urazu. Faktycznie mogło dojść do niecałkowitego przerwania błony dziewiczej podczas poprzednich stosunków. Nie sądzę, aby za plamienie odpowiadały tabletki - w przypadku takich krwawień, trwają one zwykle dłużej.
Myślę, że nie ma powodu zgłaszać się do lekarza, jeśli plamienie było tylko pojedynczym epizodem (w takiej sytuacji proponuję powiedziec o nim ginekologowi przy okazji kolejnej wizyty w celu przedłużenia recept). Jeśli sytuacja będzie się powtarzać powinna Pani jednak skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym.