Lekkie plamienia i biała, bezzapachowa wydzielina a ciąża

Witam. Mam prawie 27 lat i regularne miesiączki co 28/39 dni. Nigdy żadna mi się nie spóźniła. Nie stosuję żadnej antykoncepcji - próbuję zajść w ciążę. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę być w ciąży? Dzisiaj dostałam miesiączkę, która opóźniła się o 7 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 10 marca i pomiędzy 12 a 15 marca doszło do kilkunastu zbliżeń między mną, a moim partnerem. Ani razu się nie zabezpieczyliśmy, chcemy mieć dziecko. Moja miesiączka skończyła się bardzo szybko, zazwyczaj trwa 3 dni ciężkiego krwawienia i 3 lekkiego, ale po 3 dni było już po miesiączce, i przez jeden dzień miałam lekkie plamienie. W czasie ostatniego miesiąca kilkanaście razy miałam skurcze w podbrzuszu i moja temperatura utrzymuje się przy około 37 st. przez ostatnie 3 tygodnie. Mój następny okres powienien wystąpić około 7 kwietnia, ale dopiero dzisiaj - 14 kwiecień - się pojawił. Najpierw dostałam brunatnego krwawienia, a teraz czerwona krew. Przez ostatnie dwa tygodnie zauważyłam, że miałam bardzo dużo białej/przezroczystej, bezzapachowej wydzieliny. Dodatkowo zauwazżyłam kilka innych objawów ciążowych, takich jak ślinotok, podwyższona temp., ból pleców, nudności, senność, bóle okołopępkowe, wzmożone pragnienie, huśtawki nastrojów, przewrażliwenie, przemęczenie, zgaga, wzmożone wydalanie moczu oraz zaparcia, bóle głowy. No i ta spóźniona miesiączka. Zrobiłam test ciążowy trzy razy w ciągu ostatniego tygodnia, ale dwa wyszły negatywnie, a trzeci miał lekką linię, która zniknęła. Miałam iść do lekarza w przyszłym tygodniu, żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku i czy nie jestem w ciąży, ale dostałam dzisiaj okresu, który jest bolesny i czuję uscisk w całym podbrzuszu. Zazwyczaj miewam bóle w czasie jego trwania, ale nie tak mocne i nie trwające cały czas. Czuję się tak, jaby ktoś mi ściskał całą macicę. Czy to jest normalne? Czy powinnam pójść już dzisiaj do lekarza, kiedy mam krwawienie? Czy poczekać aż się konczy? Czy mogę być w ciąży? Czy może byłam w ciąży i jest to oznaka poronienia? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Opisywane przez Panią objawy ewentualnej ciąży są dość subiektywne. Białawy śluz, wydostający się przez ostatnie dni z dróg rodnych, jest typowy nie tylko dla ciąży, ale również dla drugiej fazy cyklu (po owulacji, przed miesiączką). Jeśli współżyli Państwo jedynie w podanym przez Panią terminie, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę nie jest duże - najprawdopodobniej był to okres niepłodny. Jeżeli jednak do zbliżeń doszło również później, bliżej owulacji, to niewykluczone, że zaszła Pani w ciążę. Obfite krwawienie raczej nie występuje w przebiegu prawidłowej ciąży (ale nie jest całkiem wykluczone). Możliwe natomiast, że rzeczywiście doszło do wczesnego poronienia - tak kończy się wiele ciąż, często kobiety nie zdają sobie wtedy nawet sprawy, że doszło do zapłodnienia.

Proszę poczekać z wizytą u lekarza do zakończenia krwawienia. Jednak niezależnie od tego, czy jest Pani w ciąży, czy doszło do poronienia, czy też była to miesiączka, badanie ginekologiczne - również USG - niewiele wykaże. Przed wizytą  warto ponowić test ciążowy z moczu lub w przychodni wykonać test z krwi (badanie stężenia betaHCG we krwi). W razie ciąży, wynik powinien być już pozytywny (prawdopodobnie również po poronieniu).

Pozdrawiam serdecznie!