Lekkie plamienia jako objaw ciąży

Witam. 05.08 miałam miesiaczke. 22.08 i 23.08 miałam niewielkie plamienie z pochwy,koloru brązowego. Ponieważ to 16-17 dzień cyklu,a cykle mam zazwyczaj 30 dniowe,myślę że to przez owulacje. Kiedyś już się takie plamienia zdarzyły,więc myślę że to przez owulacje. Może to być objaw ciąży?? Krwawilam 6-7 dni,jak zawsze. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej precyzyjnie określić przyczynę plamienia. Jak najbardziej może być to jednak plamienie owulacyjne. Ponieważ może być to także skutek np. schorzeń narządu rodnego, wskazana jest ocena ginekologiczna. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.