Lekkie plamienie 5 dni po owulacji

Witam, 5 dni po owulacji dostałam lekkiego plamienia, trwa ono juz dwa dni. Co może oznaczać ? Dodam że podczas owulacji miałam stosunek przerywany z moim chłopakiem . Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pani plamienie może mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to wynik infekcji, nadżerki, polipów czy też innych schorzeń ginekologicznych, ale może być to także plamienie implantacyjne. Przede wszystkim powinna Pani zatem wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku. Bez względu na wynik proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.