Lekkie pobolewanie w prawym podżebrzu i ucisk a podejrzenie wyrostka zakątniczego

Od 6 dni mam mam lekkie pobolewania w prawym podżebrzu, oraz ucisk tak który przeszkadza podczas ruchu i zginania się. Dzień przed wystąpieniem objawów zacząłem brać clindamycin600. Byłem w poradnik chirurgicznej: - badanie krwi - leukocyty niskie, crp - normalne. Dostałem skierowanie do szpitala: - tam lekarz mnie zbadał ( wykluczył wyrostek , nie zrobił USG choć 1 chirurg nakazał to zrobić, bo podejrzewał wyrostek zakątniczy utajony przez antybiotyk. Czy, to może być wyrostek??

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Uważam, że nie należy podejrzewać w Pana przypadku ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. USG jamy brzusznej niekoniecznie musi wnieść jakąś informację do rozpoznania, gdyż wyrostek zakątniczy jest bardzo trudny do zobrazowania. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia, wystąpienia gorączki lub innych objawów - proszę skonsultować się ponownie z chirurgiem lub internistą.