Lekkie pobolewanie w prawym podżebrzu i ucisk a podejrzenie wyrostka zakątniczego
Od 6 dni mam mam lekkie pobolewania w prawym podżebrzu, oraz ucisk tak który przeszkadza podczas ruchu i zginania się. Dzień przed wystąpieniem objawów zacząłem brać clindamycin600. Byłem w poradnik chirurgicznej: - badanie krwi - leukocyty niskie, crp - normalne. Dostałem skierowanie do szpitala: - tam lekarz mnie zbadał ( wykluczył wyrostek , nie zrobił USG choć 1 chirurg nakazał to zrobić, bo podejrzewał wyrostek zakątniczy utajony przez antybiotyk. Czy, to może być wyrostek??

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania
Szanowny Panie,
Uważam, że nie należy podejrzewać w Pana przypadku ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego. USG jamy brzusznej niekoniecznie musi wnieść jakąś informację do rozpoznania, gdyż wyrostek zakątniczy jest bardzo trudny do zobrazowania. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia, wystąpienia gorączki lub innych objawów - proszę skonsultować się ponownie z chirurgiem lub internistą.