Lekkie skurcze w 5 miesiącu ciąży - czy powinnam się niepokoić tym?

Witam,
jestem w piątym miesiącu ciąży i od jakiegoś czasu odczuwam lekkie skurcze w okolicy macicy (są odczuwalne głęboko, jakby takie lekkie pociągnięcia lub kopnięcia). Dodam, że dzidziuś do tej pory rozwija się prawidłowo. Czy powinnam się niepokoić tym?
Proszę o odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
w drugim trymestrze ciąży kobieta może odczuwać pociągania w okolicy macicy. Jest to związane z powiększaniem się macicy oraz rozciąganiem więzadeł macicy. Jest objaw całkowicie normalny i nie jest powodem do niepokoju.
Być może w ten sposób odczuwa Pani ruchy dziecka. Nie podała Pani czy jest to pierwsza ciąża czy kolejna. W przypadku pierwszej ciąży kobiety odczuwają pierwsze ruchy dziecka około 20 tygodnia, w przypadku wieloródki jest to około 18 tygodnia.
Gdyby jednak skurcze się nasilały lub pojawiły się plamienia, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam