Lekko opuchnięte powieki po ostrej pokrzywce u dziecka

witam wczoraj w nocy byłam na pogotowiu ponieważ stwierdzono u mojego dziecka ostra pokrzywkę . Dostała steryd i clemastinum .Mam do 2 dni podawać córce clemastinum a poźniej konsultacja lekarska .Muszę przyznać że Alicji zeszła cała opuchlizna jest bialutka tylko lekko powieki jeszcze ma opuchnięte ... moje pytanie brzmi czy już nie powinna pojawić się taka reakcja alergiczna ? i czy jutro może iśc na tańce bo ma przedstawienie ?na godzinkę ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie krótkiego opisu trudno określić ryzyko pojawienia się pokrzywki. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty alergologa.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przy ponownym kontakcie z alergenem reakcja alergiczna może się powtórzyć. Konieczne jest ustalenie, jaki alergen spowodował wystąpienie pokrzywki i czy istnieją jeszcze inne alergeny, które mogą wywołać u dziecka reakcję alergiczną. Najbardziej niebezpieczną reakcją nadwrażliwości jest wstrząs anafilaktyczny, który stanowi zagrożenie dla życia. Zalecam konsultację u lekarza alergologa, który zaleci właściwe postępowanie.