Żółte oczy w rogach

Witam. Mam 18 lat, mam  żółte oczy w rogach, dokładniej powiem, że nie są one bardzo żółte, raczej lekko zażółcone. Czy to coś poważnego, czy taki objaw jak żółte oczy może mieć też inne przyczyny? Zastanawiałam się między innymi czy żółte oczy mogą być spowodowane przez nieprawidłową dietę, może powinnam wyeliminować jakieś składniki? Czy jednak żółte oczy są oznaką jakiejś choroby? Próbowałam poczytać w internecie informacje na temat żółtych oczu, pojawiło mi się sporo informacji, że żółte oczy są spowodowane piciem dużej ilości alkoholu. Ja alkoholu piję bardzo mało, zdarza mi się od czasu do czasu, ale po pierwsze nieczęsto a po drugie w niewielkich ilosciach, więc nie sądzę żeby to było to. Czym jeszcze mogą być spowodowane żółte oczy? Zaznaczam, że nie pogorszył mi się wzrok, a przynajmniej nic takiego do tej pory nie odczułam. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
18 LAT ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam,

Zażółcenie białkówek oka świadczy o podwyższonym poziomie bilirubiny we krwi. Jest to objaw występujący w wielu schorzeniach, wymienię tylko te najczęstsze. Może świadczyć o nadmiernym rozpadzie czerwonych krwinek, o chorobie wątroby, np wirusowym zapaleniu wątroby, uszkodzeniu polekowym, poalkoholowym, czy w przebiegu chorób rozrostowych (zazwyczaj u pacjentów w starszym wieku), a także o patologiach powodujących utrudnienie odpływu żółci (np kamica przewodu żółciowego).

Jest to problem internistyczny, a nie okulistyczny, dlatego proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie.