Leukocyty, kryształy i eozynocyty w moczu

Witam, dzisiaj odebrałem wyniki badania krwi i moczu mojej 8-letniej córki, skarżącej się na bóle brzucha. Eozynocyty - 15.5 i w moczu leukocyty 26, kryształy 432. Reszta wyników jest w normie. Co to znaczy, czy trzeba się obawiać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

szkoda, że nie podał Pan całego wyniku. Informacja, że wszystko inne jest w normie, to niestety za mało, aby prawidłowo zinterpretować wynik. Nie podał też Pan jednostek, mogę tylko się ich domyślać. Dotyczy to eozynofili, jeśli to odsetek procentowy (a myślę, że tak), to jest ich za dużo, co może świadczyć o alergii, chorobie pasożytniczej i rzadziej o innych przewlekłych chorobach.

Natomiast w moczu jest dużo leukocytów i kryształów, co może być związane z infekcją układu moczowego, ale również z inną patologią dróg moczowych. Niestety, tak wyrywkowe przedstawienie wyników nie pozwala mi na bliższą diagnostykę.

Prosze zgłosić się koniecznie do pediatry, zwłaszcza, że córka ma dolegliwości.

Pozdrawiam.