Leukocyty w moczu czy to coś groźnego?

Córka ma zdwojenie układu moczowego i od wykonania cystografi w jej moczu pojawia się 20 leukocytów. Proszę o pomoc. Co to może znaczyć, czy to jest groźne?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obecność podwyższonej liczby leukocytów w moczu, czyli leukocyturia może świadczyć o obecności stanu zapalnego w układzie moczowym. Jego etiologia może być infekcyjna bądź nie. Dla wyjaśnienia konieczne jest zebranie pełnego wywiadu, w którym lekarz poweźmie informacje na temat ogólnego stanu zdrowia córki obecnie oraz w przeszłości. Istotne jest również, kiedy wykonywana była cystografia, by wyjaśnić, czy zmiany mogą mieć jakiś zwiazek z badaniem. Konieczne jest również badanie fizykalne oraz ocena pełnego wyniku badania ogólnego moczu. Doradzam zatem wizytę u pediatry.

Pozdrawiam