Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego w wyniku badania radiologicznego

Witam, odebrałem dzisiaj wyniki badania radiologicznego. Proszę o przetłumaczenie o co dokładnie chodzi. Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. W kręgach przebyte zmiany osteochondropatyczne. W dolnych kręgach zmiany przeciążeniowe. Dyskopatia L3/4.Brachyspondylus S1 z rzekomą retrolistezą L5. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie zarówno choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa jak i przeciążeniowej przepukliny krążka międzykręgowego. Z czasem nieprawidłowości te mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.