Liczne hemosyderofagi oraz nieliczne grupy drobnych tyreocytów

witam! dziś uzyskałam wynik badania cytologicznego torbieli tarczycy: ,, na obfitego koloidu,wśród elementów morfotycznych krwi widoczne sąliczne hemosyderofagi oraz nieliczne grupy drobnych tyreocytów. materaiał do badania uzyskano ukrfotocznionej torbieli koloidowej tarczycy.Co oznacz opis bardzoproszęo odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
szanowny panie, wynik badania cytologicznego wskazuje, że występująca u Pana zmiana, to torbiel krwotoczna, jedna z najczęstszych łagodnych zmian ogniskowych umiejscowionych w tarczycy. Prawdopodobnie dalszym postępowaniem będzie usunięcie tarczycy ze zmianą. Pozdrawiam.