Liczne kompleksy i problemy w relacji z innymi

Witam Mam 23 lata. Moim problemem jest, a raczej moimi problemami są... jest ich wiele. Nie umiem rozmawiać z ludźmi, boje się wypowiadać przy większej liczbie osób. Mam liczne kompleksy, w ostatnim czasie zajadałam wszystkie problemy i sporo przytyłam. To znacznie obniżyło moją samoocenę, utrudniło jeszcze bardziej kontakty, mam wrażenie że każdy patrzy na moje niedoskonałości i nic więcej się nie liczy. Mogę o tym mówić i mówić w nieskończoność. Czy mogę poradzić sobie z tym sama?

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Trudno jest się samemu wydostać ze swoich trudności. Najlepiej sięgnąć po profesjonalną pomoc.Zachęcam do kontaktu z psychologiem, psychoterapeutą. Pozdrawiam Jadwiaga Broniś- psycholog