Liczne szczawiany wapnia u 4-miesięczniaka

Dzien dobry Zrobiłam badania moczu 4 miesiecznemu niemowlakowi poniewaz wydawal mi sie bardzo intensywny zapach moczu WSZYSTKIE WYNIKI WYSZŁY W NORMIE Tylko co mnie niepokoi to liczne szczawiany wapnia i ph 6.5 Zadzwoniłam do pediatry ktory mi odpowiedział ze u niemowlaka na sztucznym mleku tak może być. Ja jednak bardzo się martwię jednak nie jest to normalny wynik Bardzo dziękuję z góry

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obecność licznych szczawianów wapnia w analizie moczu zwiększa może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia kamicy nerkowej u Pani syna w przyszłości. Wskazana jest okresowa kontrola badania moczu, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów niezwłoczna wizyta u lekarza.