Liczne zmiany w piersiach - czy powinnam się martwić?

Witam,

2 dni temu miałam robione usg piersi, było to moje pierwsze usg, nigdy wcześniej nie badałam piersi. Mam 32 lata, jedno dziecko w wieku 7 lat, w mojej rodzinie nie zdarzały się przypadki zachorowania na raka piersi. Badanie wykazało 4 zmiany o charakterze Fa 15 mm, 12 mm, 16 mm i 6 mm, oraz dwa hypoechogeniczne ogniska - prawdopodobnie torbiele z gęstą treścią o szer. 11 mm i 6 mm. Poza tym w obu piersiach badanie wykazało liczne bezechowe torbiele dł. 3 - 6 mm, piersi bez litych zmian, bez poszerzeń przewodów mlekowych, doły pachowe i podobojczkowe bez cech adenopatii, i bez zmian echopatogennych. Lekarz wykonujący usg poradził konsultację z chirurgiem lub onkologiem, trochę się boję i nie wiem co robić - z jakim lekarzem powinnam się najpierw skontaktować i czy konieczne muszę to zrobić szybko? Jeżeli można to proszę mi podać gdzie się mogę udać do onkologa, mieszkam w małym miasteczku woj. łódzkim.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, sama wychowuję dziecko, jestem bezradna. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

Obraz piersi może wskazywać na tzw. mastopatię - łagodne schorzenie piersi, o którym więcej piszemy w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-mastopatia
Zmiany o charakterze FA to inaczej gruczolakowłókniaki - łagodne guzy piersi (więcej na ten temat - http://portal.abczdrowie.pl/czy-gruczolakowlokniaki-sa-grozne).
W przypadku takiego obrazu piersi, powinna pani trafić pod opiekę poradni chorób piersi. Najwięcej takich placówek znajdzie Pani w samej Łodzi. Jeżeli do Łodzi jest dla Pani za daleko, proszę poszukać w internecie pod hasłem "poradnia chorób piersi" + nazwa większej miejscowości w pobliżu Pani miasta.

Pozdrawiam serdecznie