Limfocyty zaniżone, pozostałe podwyższone, reszta morfologii w normie

Proszę o interpretację wyników badań: Leukocyty 10,25 tys/µl RDW-CV 15,3% Neutrofile 7,47 tys/µl Neutrofile 72,9 % Limfocyty 16,4 % OB 48,00 mm/h Limfocyty zaniżone, pozostałe podwyższone, reszta morfologii w normie. Choruję na RTZ.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki, tj. wzrost OB, podwyższony poziom krwinek białych ze zwiększeniem odsetka neutrofili to najczęściej wynik infekcji o etiologii bakteryjnej. Podany wynik powinien jednak zinterpretować lekarz, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.