Lipoliza Aqualyx a ciąża

Tydzień temu poddałam się lipolizie Aqualyx, a dzisiaj dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Na pewno podczas zabiegu już w niej byłam. Co teraz mogę zrobić? Czy to może zaszkodzić mojemu dziecku?

W takim wypadku nie może Pani już nic zrobić. Oczywiście należy w czasie ciąży zachować odpowiednią czujność i postępować zgodnie z zaleceniami prowadzącego ginekologa. Myślę, że nie ma Pani jednak powodu do niepokoju. Taki zabieg był minimalnie inwazyjny, przeprowadzony bez znieczulenia ogólnego, więc nie powinien w żaden sposób zaszkodzić rozwijającemu się płodowi.