Liszaje na twarzy po antybiotykoterapii

Od kilku miesięcy mam problem ze skórą twarzy - liszaje na policzkach, przy kącikach ust. Problem zaczął się w marcu tego roku, gdy przez miesiąc miałam zajady po antybiotykoterapi. Skóra jest często zaczerwieniona i sucha. Stosowałam różne maści, kremy do skóry atopowej, ale problem wraca. Prawdopodobnie mam osłabiony organizm, biorę Lexapro.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie liszaja płaskiego jest długotrwałe. Do metod leczenia miejscowego zalicza się silnie działające kortykosteroidy, które można stosować pod specjalnym opatrunkiem Na błony śluzowe kortykosteroidy stosuje się w skojarzeniu z retinoidami. Warto udać się do dermatologa.

Witam,
lexapro może wysuszać skórę. Dodatkowo z opisu wynika, że może być to objaw łojotokowego zapalenia skóry które również występuje po antybiotykoterapii. Rozstrzyga badanie u dermatologa.
Pozdrawiam