Łojotokowe zapalenie skóry głowy i swędzenie

Witam. Od ok roku wiem że ma łojotokowe zapalenie skóry głowy. Walczę różnymi rodzajami szamponów oraz stosowałam Belosalic. Łuska zniknęła na jakiś czas i znowu się pojawiła. Nie mam tego w dużym stopniu ale swędzi mnie bardzo skóra głowy szczególnie kiedy jest ciepło. Jak uspokoić świąd skóry głowy i jak walczyć tą chorobą.

Witam serdecznie. Leczenie łojotokowego zapalenia skóry to zazwyczaj mycie włosów specjalnym szamponem zawierającym:

kwas salicylowy (w składzie występuje zazwyczaj jako salicylic acid),
siarczek selenu (w składzie występuje zazwyczaj jako selenium sulfide),
związki cynku (w składzie jest to zazwyczaj zinc pyrithione),
smoła węglowa.
Tego typu specjalne szampony przeciwłupieżowe należy stosować 2-3 razy w tygodniu. Pamiętaj, aby pozostawić szampon na włosach na kilka minut przed spłukaniem. Jeśli to nie działa, idź do dermatologa. Lekarz przepisze specjalną maść steroidową lub inny rodzaj leczenia.