łojotokowe zapalenie skóry głowy i swędzenie ciała

Mam łojotokowe zapalenie skóry głowy. On jakiś 3 miesięcy okresowo swędzi mnie całe ciałe, bez zadnych zmian na skórze. Skóra jest wrażliwa na dotyk, przeszkadzają mi nawet włosy, jeśli dotkną mi twarzy zaraz swędzi. Czuje sie jakby po ciele cos mi chodziło. Co to może być?

Witam. Opisane objawy są typowe dla skóry wrażliwej z tendencją do atopii. Proszę wybierać delikatne preparaty myjące, zrezygnować ze stosowania zwykłego mydła i dbać o odpowiednie nawilżenia skóry, najlepiej za pomocą dostępnych w aptekach emolientów.