Lordoza szyjna - czy jestem chora?

Witam. Od ponad roku boli mnie lewa strona szyi i dolna część głowy. Gdy się dotykam to odczuwam ból jakbym miała siniaka na szyi, do tego odczuwam drętwienie ramion i pleców. Momentami drętwieją mi ręce. Rano po wstaniu z łóżka mam zawroty glowy i mdłości. Nie mogę unieść ręki, bo mi mdleje kiedy się maluję, na prześwietleniu kręgów szyjnych wyszło mi, że mam zniesienie lordozy szyjnej. Czy to mogę być objawy tej choroby? Czy bóle z lewej strony szyi i głowy może być skutkiem lordozy szyjnej?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Zniesienie lordozy szyjnej oznacza tzw. wyprostowanie szyjnego odcinka kręgosłupa, który prawidłowo wygięty jest do przodu.

Objawy, które Pani prezentuje jak najbardziej mogą być skutkeim tej nieprawidłowości.

W tym przypadku zazwyczaj zalecane są odpowiednie ćwiczenia lub masaże.
Uważam, że powinna udać się Pani to rehabilitanta lub ortopedy, który z pewnością pokaże odpowiednie ćwiczenia, aby zmniejszyć dolegliwości.

Pozdrawiam!