Lubię chipsy i słodycze. Jak powinna wyglądać moja dieta?

Mam 13 lat, ważę 63 kg, a mój wzrost to 172 cm. Chciałabym dietę dla mnie. Rano zazwyczaj nic nie jem, tylko w szkole pączka i zawsze jakiś baton. Na obiad zazwyczaj są ziemniaki z czymś smażonym, a na kolację albo jakieś kromki, albo parówki czy płatki z mlekiem. Dużo też spożywam chipsów i słodyczy. Proszę o jakąś dietę. Z góry dziękuję;)
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała mieści się w zakresie normy, więc nie powinnaś się odchudzać. Tym bardziej, że jesteś w okresie dorastanie i jest to niewskazane, a proporcje Twojego ciała będą się jeszcze zmieniać.
Powinnaś jednak zmienić sposób odżywiania, ponieważ Twoje obecne nawyki żywieniowe mogą w niedługim czasie doprowadzić do nadwagi, a w przyszłości do poważnych schorzeń.
Przede wszystkim przed wyjściem z domu powinnaś zjeść śniadanie, które jest najważniejszym posiłkiem dnia. Tutaj dowiesz się, dlaczego: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
Na II śniadanie w szkole powinnaś zjeść coś pożywnego, np. kanapki, jogurt i owoce, sałatkę itp. Pączki i batony są źródłem pustych kalorii, cukru i niezdrowego tłuszczu. Powinnaś ich zdecydowanie unikać, podobnie jak innych słodyczy i fast foodów.
Jeśli chodzi o obiady, to powinny składać się z chudego mięsa, np. drobiu lub ryby (najlepiej, aby nie były smażone), pełnoziarnistych produktów zbożowych, np. kaszy gryczanej lub ryżu brązowego i dużej ilość warzyw świeżych lub gotowanych.
Powinnaś spożyć 5 posiłków w ciągu dnia: 3 większe i 2 mniejsze.
Nie zapominaj również o aktywności fizycznej.
Zapoznaj się z piramidą żywienia:
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pozdrawiam