Łupież pstry - proszę o pomoc

Witam, ponad tydz. temy zdiagnozowano u mnie łupież pstry. Leczenie moje polega na smarowniu pleców,dekoldu maścią Hascofungin i myciu głowy szmponem Stieprox co 2 dzień i mycie nim okolic zarazonych, muszę ten szmpon mieć na ciele 15 min. Niestety leczenie raczej nie przynosi efektów, między piersiami mam nadal brunatne plamy, mimo tego, że smaruję je maścią 2 razy dziennie, nie bledną a wręcz przeciwnie, pojawia sią ich coraz więcej. Jestem lekko przestraszona wyglądem moje skóry, cale plecy to można powiedzieć jedna wielka biała plama, która wygląda jak skorupa, to samo między piersiamy, i wydaje mi się, że na ramionach mam również białe plamy. Mam pytanie, czy białe plamy są do usunięcia? I czy białe plamy to jest ostatnie ''stadium''choroby? Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję! Dominika
ponad rok temu

Witam!

Leczenie łupieżu pstrego polega na stosowaniu preparatów przeciwgrzybiczych na zmienioną skórę. W przypadku braku poprawy można zastosować także leki doustne. Jeśli nie zauważa Pani u siebie poprawy, warto udać się ponownie do swojego dermatologa. Być może konieczna będzie u Pani terapia lekami doustnymi, jednak proszę wziąć pod uwagę, że leczenie grzybic trwa zazwyczaj dość długo i nie należy spodziewać się natychmiastowych efektów tuż po rozpoczęciu terapii zewnetrznej. Odbarwienia skóry powstają na skutek hamowania przez grzyb enzymów potrzebnych do produkcji barwnika i nie są trwałe. Ustepują po jakimś czasie - zwykle po kilku miesiącach.