Łuszczyca na skórze i krwiste krostki na penisie

Witam, od 10 lat cierpię na łuszczycę, przy czym przez jakieś 8 lat była jakby uśpiona, a w ciągu ostatnich 2 lat przybrała dość ostrą formę, atakując tradycyjnie przedramiona i nogi od kolan w dół łącznie ze stopami. Zwykle kiedy przychodziła wiosna lato słońce działało leczniczo powodując niemal całkowity zanik zmian łuszczycowych. W tym roku łuszczyca przybrała dziwną formę. Stare plamy bledną po opalaniu, ale pojawiają się nowe i to w dość dziwny sposób. Najpierw robi się taka malutka krostka (podobna do zapalenia mieszka włoskowego, ale mniejsza), potem pęka i zostaje po niej ślad, który nieco się powiększa i potem wygląda już jak łuszczyca (czerwona nieregularna plama). Do tego w pachwinie dokładnie u nasady penisa zrobił się duży czerwony placek z takimi małymi jakby krwistymi krostkami, najpierw swędziało teraz piecze. Jest jakby pokryte wilgocią, a u nasady penisa od strony moszny jest popękana skóra. Grzybica czy kolejna postać łuszczycy? Jakieś dwa miesiące temu pojawiły się też wykwity na skórze podobne do kurzajek, ale nie na dłoniach tylko na tułowiu (z boków od pasa w górę im bliżej pach tym więcej) a brodawka, którą od dawna mam na ramieniu nagle urosła. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. Mężczyzna, lat 37.

Witam! Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, która ma charakter nawrotowy. Wykwity mogą przybierać różną postać, w związku z tym nieraz wykwity łuszczycowe wymagają różnicowania z innymi chorobami. W opisanej sytuacji zmiany w okolicy pachwiny mogą mieć podłoże łuszczycowe, jednakże nie jest wykluczone, że mogło dojść do ich nadkażenia. W różnicowaniu należy uwzględnić wyprzenia drożdżakowe jak również grzybicę pachwin. Niestety sam opis nie umożliwia identyfikacji zmian, aby zweryfikować to podejrzenie konieczna jest bezpośrednia ocena dermatologiczna. Proponuję zgłosić się do dermatologa, który przeprowadzi badanie fizykalne i ewentualnie zleci badanie mikrobiologiczne. Wykwity występujące na tułowiu również wymagają bezpośredniej oceny przez lekarza. W tej chwili nie można określić ich przyczyny. Wizyta u dermatologa nie wymaga skierowania od lekarza rodzinnego, zachęcam do wizyty u tego specjalisty. Pozdrawiam serdecznie!