Łyse kółko w części potylicznej głowy

Witam, ok. 3 tygodnie temu pojawiło się u mnie łyse kółko w części potylicznej głowy. Wizyta u dermatologa, maści itp.itd. Lekarz pierwszego kontaktu zlecił kompleksowe badania - wyniki: obniżone egfr, podwyższone trójglicerydy. Czy świadczy to o chorobie nerek i ma związek z łysieniem plackowatym? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Iwona

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani ile wynosi eGFR - nie ma zatem możliwości, by odpowiedzieć na pytanie czy jest ono obniżone. Mówiąc ogólnie, pewna część schorzeń nerek może mieć jednak związek z łysieniem plackowatym. Proszę postępować wg zaleceń lekarzy prowadzących.