Łysienie androgenowe u dzieci

Wiem, że to rzadkość i niestety bardzo mało informacji na ten temat można uzyskać od lekarzy, bo na ogół sie z tym nie spotkali, a jeśli już to bagatelizują i twierdzą, że rodzicom się coś wydaje. Moja córka ma tę przypadłość, w tej chwili ma 12 rok, a zaczęło się to ok 7-8 roku życia. Włosy wypadały - wypadają b.mało, problem w tym, że nowe nie chcą odrastać. Czy ktoś ma podobny problem i jak z tym walczy?

ponad rok temu

 - mechaniczne – wycieranie włosów u noworodków wskutek wytarcia o poduszeczkę, fryzura „koński ogon” – zbyt silne naciąganie;
 - toksyczne – zatrucie arsenem, ołowiem;
 - niedokrwistość z niedoboru żelaza, niedobory witamin i mikroelementów, wyniszczenie organizmu w anoreksji u nastolatków;
 - grzybica włosów;
 - niedoczynność tarczycy;
 - łysienie plackowate.