Łysienie plackowate i bielactwo

Dzień dobry! Jestem mamą dwóch córek, u których występuje łysienie plackowate i dochodzi do tego bielactwo. Młodsza ma 3 lata, starsza 7 lat. U starszej pojawiła sie plamka łysienia, kiedy miała 4 lata, ale odrosły i do dzisiaj był spokój. Dzisiaj zauważyłam łysiejący plac. Byłam u lekarzy, badanie miały obydwie zrobione w kierunku tarczycy, ale jest wszystko w normie. Nie wiem, co mam zrobić, co jest tego przyczyną, jak im pomóc. Podaje im tran 1x dziennie i nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy dzięki tranu, ale u młodszej odrosły. U starszej pojawiła się teraz, cały czas był spokój. Nie wiem, dlaczego obydwie mają to samo, może moje leki są tego przyczyną, biorę lamitrin - choruję na padaczkę. Szukam już wszystkiego, co może być przyczyną. Teoretycznie nie ma na to lekarstwa, ale chociaż, żeby powstrzymać, żeby się nie pojawiały. Teraz są małe, a co będzie później, jak społeczeństwo będzie reagowało. Chciałabym je przed tym chronić, ale nie wiem jak. Dlatego proszę o pomoc. Załamana mama.

KOBIETA, 7 LAT ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Witam serdecznie!

Łysienie plackowate często występuje u osób spokrewnionych, stosunkowo często choroba pojawia się również u dzieci. Podłoże prawdopodobnie jest genetyczne, polegające na zaburzeniu układu odpornościowego - organizm wytwarza sam substancje skierowane przeciwko własnym tkankom. Choroba często współistnieje z innymi chorobami o podłożu autoimmunologicznym: toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby tarczycy, bielactwo, zapalenie jelit. Pani leczenie raczej nie ma związku z chorobą dzieci.
Niestety jeżeli chodzi o leczenie sprawa nie wygląda dobrze, gdyż nie zawsze uzyskuje się zadowalające efekty terapii. Nie ma również leku zapobiegającego wystąpienia chorobie. Konieczne jest prowadzenie leczenia pod okiem dermatologa - nie jest konieczne skierowanie.
Polecam artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-lysienia-plackowatego
http://portal.abczdrowie.pl/czy-lysienie-plackowate-mozna-wyleczyc
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-terapia-lysienia-plackowatego
http://portal.abczdrowie.pl/czym-sie-objawia-lysienie-plackowate.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty